ZLATO ČI STRIEBRO?

30.08.2014 14:27

Zlato či striebro?

 

 

K dokonalému outfitu samozrejme patria tieto ušľachtilé kovy, ktoré dotvárajú náš štýl a pre väčšinu žien sú neoddeliteľnou súčasťou.

Každá z nás inklinuje k inému vzácnemu kovu a šperky si vyberá podľa rôznych kritérií ale čo zlato a striebro v kozmetike?

V poslednej dobe náš trh doslova „zavalili“ prípravky s obsahom vzácnych kovov a niekedy je ťažké vybrať si.

S výberom Vám trochu pomôžeme, aby ste si zvolili to pravé pre Vašu pleť.

 

 

Omladnite so zlatom        

 

Zlato je v kozmetike známe už od staroveku, je základom ajurvédskeho liečiteľstva a spoliehali sa naň už faraóni.

Okrem antibakteriálnych účinkov, ktoré zlato má, znovu obnovuje okysličovanie buniek a ich schopnosť regenerácie a pomáha pleť znovu oživiť a omladzovať.

Ovplyvňuje základné bunkové funkcie a poskytuje pleti novú energiu a vitalitu.

Chráni aj kolagénové vlákna a ma silný protivráskový efekt.

 

Z toho vyplýva jedno, ak chcete omladnúť určite podstúpte „zlaté ošetrenie“, ktoré Vám poskytnú už vo viacerých kozmetických salónoch (áno, aj v tom  našom :)).

 

Nezabúdajte však na následnú domácu starostlivosť.

 Áno, podstúpiť „zlaté ošetrenie“ je fajn, masáž olejom so zlatom, zlatá maska, sérum, krém...  ale ak chcete dlhotrvajúci efekt podporiť, je vhodné pokračovať v začatom.

 

Takže odporúčam kúpiť si a HLAVNE používať prípravky s obsahom zlata (zákaldom je: čistiace pleťové mlieko, pleťová voda, denný a nočný krém), lebo na poličke v kúpeľni  nám bohužiaľ nepomôžu a očakávať zázraky by bolo zbytočné. 

 

 

 

 

Liečivá sila striebra

 

Ako zlato, tak aj striebro má dlhoročnú tradíciu a svoje miesto na výslní.

Kedysi sa ním ľudia liečili, a používali ho každý deň. Jedli striebornými príbormi, pili zo strieborných čaší, dokonca vkladali strieborné plátky do rán pre rýchlejšie hojenie.

 

Striebro má dezinfekčné a antibakteriálne účinky. Napáda steny baktérii a reaguje s ich DNA, a tým  zabraňuje ich ďalšiemu množeniu sa.

Zároveň je aj prírodným antibiotikom,  utišuje bolesť, zmenšuje opuch a štartuje organizmus na rýchlejšiu regeneráciu – rany ošetrené striebrom sa celia o čosi rýchlejšie. Dokonca aj jazvy zostávajú menšie.

 

Ak máte problémy s nečistou pleťou, akné alebo sa len chcete vyhnúť takýmto problémom, určite vyskúšajte kozmetiku so striebrom.

 

Ďalším dôkazom o priaznivom účinku „prírodného liečiteľa“ je fakt, že sa pridáva aj do iných prípravkov ako sú krémy na pleť. Možno ste už počuli o pití koloidného striebra, či šampónoch (vhodné pri problémoch s lupinami), zubných pastách (obnova zubnej skloviny, prevencia paradentózy, odstraňuje zápach z úst, chráni pred vznikom zubných kazov), či deodorantov a sprejov na nohy (zabraňuje mykózam, rozmnožovaniu mikroorganizmov vyvolávajúcich nepríjemný zápach).

 

 

 

Takže dámy, 
šperky sú krásne ale skutočným skvostom bude len zdravá a pekná pokožka.